YAZILIM GELİŞTİRME

Kurumunuza özel terzi usulü yaklaşım ile ihtiyaç duyduğunuz ürünleri, en yeni teknolojiler ve güvenli platformlar üzerine geliştiriyor ve ilgili yazılımları sizlere zaman/kalite/maliyet optimizasyonu ile sunuyoruz...

BİLGİ İSTE

PiDATA ekiplerinin yazılım geliştirme süreçlerindeki ortak hedefi; MÜKEMMELLİK'tir. 

Yazılım Geliştirme Hizmetlerinin temel noktası müşteri ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz belirleyebilmek ve süreçlerin ilk gününden son gününe kadar müşteriyi ürün geliştirme döngüsünün merkezi olarak kabul etmektir. Mükemmelliğin ilk adımı budur.

Tasarım süreçlerinde mükemmelliği yakalamak için ise; yıllar içerisinde işlevselliği kanıtlanmış metodolojiler  ile özellikle genç ekibin sıra dışı yaratıcılıkları harmanlanmaktadır. Agile yazılım geliştirme metodolojileri temel alınarak, gelişmiş teknolojiler kullanılarak geliştirilen yazılımlar yine gelişmiş test süreçlerinden geçirildikten sonra itinayla hizmete sunulmaktadır.  

Yazılım hizmetlerinin en değerli aşaması ise şüphesiz kurulum sonrası destek ve güncelleme süreçleridir ve PiDATA ekipleri bu alanda uzmanlıklarını kanıtlamıştır. 

PiDATA ekipleri, analiz aşamasından test ve kurulum sonrası destek aşamalarına kadar tüm süreçlerde beklenilen mükemmelliği sağlayacak deneyime, ekibe, teknolojiye ve araçlara sahiptir. 

Küresel alanda lider teknoloji iş ortaklarımızın da verdiği güçle, güvenle ilerliyoruz. 

DANIŞMANLIK

Sahip olduğumuz bilgi birikimini, en değerli sermayemiz olan bilgimizi ihtiyaçlarınıza özel olarak sizinle paylaşıyoruz...

BİLGİ İSTE

Tecrübeli BT Danışmanlığı ekibimiz, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu son derece güvenli, yüksek teknolojiye sahip teknoloji platformunu; danışmanlık hizmetleri kapsamında sunmaktadır. Kurum ve işletmelerin bilişim stratejilerini tanımlamalarına , düzenlemelerine, doğru yetenek ve uzmanlıklara ulaşmalarına, bilişim teknolojilerini etkin kullanarak zaman ve paradan tasarruf etmelerine, karmaşık ve verimsiz iş süreçlerinin basitleştirilerek verimli hale getirilmesine ve de en önemlisi; verilerinin korunmasına yardım ediyoruz. 

PiDATA Ekipleri , Bilişim Teknolojileri'nde sahip oldukları 20 Yıllık deneyimi  doğru stratejinin oluşturulması,bilgi güvenliğinin sağlanması, sistem entegrasyonunu geliştirmek için modernizasyon hizmetleri sunmak için kullanmaktadır.

Yazılım Geliştirme Süreç  Danışmanlığı hizmeti; söz konusu tecrübenin ışığında yeni teknolojilerin kullanıldığı altyapılar üzerinde verilmektedir. Etkin, sağlam ve geleceğe yönelik bir yazılım ekibinin oluşturulması, doğru teknolojilerin belirlenmesi ve tercih edilen platformların kullanımının sağlanması amacıyla sunulan danışmanlık hizmetinin odağında müşterinin beklentileri yer almaktadır.

Benzer şekilde, en kritik sistemler ve veriler ile çalışmış olmanın getirdiği yeteneklerden biri olan Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik gereklilikleri alanında da danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Firma ve/veya kurumların bilişim altyapıları, idari süreçleri, çalışan stratejilerinin de dahil olduğu şekilde, uzman ekiplerimiz etkin bir Siber Güvenlik yapılanmasının kurulumu ve işletilmesi için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İş ortaklarımız ile birlikte, müşterilerimiz için teknoloji yol haritası oluşturmada mevcut destek ve mevcut kaynakları ve teknoloji trendlerini kullanmanın en etkili yollarını keşfetme konusundaki deneyimimizi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 

 

 

DONANIM VE ALTYAPI

PiDATA ekipleri, geniş tecrübesi ve en üst düzeydeki uzmanlığı ile, BT altyapısında en zorlu ve titiz gereksinimlerinizi karşılayacak doğru çözümler sunmaktadır. 

BİLGİ İSTE

PiDATA ekipleri, kurum ve işletmelerin donanım ve altyapı gereksinimlerinin karşılanması için küresel çapta bilinen ve güvenilen markaların ürünleri ile PiDATA uzmanlarının konumlandırma ve projelendirme becerisini harmanlamaktadır. PiDATA ekipleri, altyapı ve donanım hizmetlerindeki uzmanlıkları ile tanınırlar.

Büyük ölçekli kurumsal altyapı projeleri için müşterinin ortamını gözden geçirmek,ihtiyaçları belirlemek, etkin projelendirme ve konumlandırma süreçlerini işletmek, sözleşme içeriğini düzenlemek, kurulum öncesi önkoşulları onaylamak, müşteri ile kurulum öncesi son isterleri netleştirmek ve kurulumu gerçekleştirmek; PiDATA ekiplerinin uzmanlığıdır. Aynı şekilde, sözleşme süresince sözleşme yönetimi ve uzaktan/yerinde destek hizmetleri de ilgili pakete dahildir.

Ülkemizde çok sayıda donanım/altyapı projesini başarı ile gerçekleştiren PiDATA ekipleri, ağ iletişimi, iletişim çözümleri, iş uygulamaları, sunucular, iş istasyonları,  yedekleme çözümü, depolama sistemleri, veri merkezleri  dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok yönlü altyapı çözümleri sunmaktadırlar. 

Gelişen, değişen ve dönüşen çağdaş BT gereklilikleri, eski bilgi işlem ve donanım gereksinimlerinin yanı sıra  Yapay Zeka, İş Analitiği ve Büyük Veri yeteneklerini içeren oldukça spesifik ve gelişmiş iş gereksinimlerine dönüşmektedir. PiDATA ekipleri, geniş tecrübesi ve en üst düzeydeki uzmanlığı ile, BT altyapısında en zorlu ve titiz gereksinimlerinizi karşılayacak doğru çözümler sunmaktadır. 

 

EĞİTİM

Uzmanlık alanlarımızda ihtiyaç duyduğunuz eğitim ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Ekiplerinizi kısa sürede daha verimli hale getirerek sizlere katma değeri yüksek eğitimler sunuyoruz. ...

BİLGİ İSTE

 

Günümüze kurum ve işletmelerin temel süreçlerinin omurgasını Bilişim Teknolojileri ile  ilgili uzmanların şüphesiz  en önemli gereksinimleri; sürekli olarak güncel kalabilmek, teknolojileri takip edebilmek ve kurumlarına yararlı olabilmek için kurum özelinde gerekli bilgileri sürekli edinebilmek ve uygulayabilmektir. PiDATA uzmanları; işte bu noktada, sahip oldukları güncel bilgileri, sahadaki yüzlerce projeden edindikleri tecrübeler ile harmanlayarak eğitim hizmeti dahilinde müşterilerine sunmaktadır.

- Takım Oyunculuğu 

- Sunum Teknikleri

- Etkili İnsanın 7 Alışkanlığı 

- Yazılım Geliştirme Süreç Yönetimi

- Bilgi Güvenliği Gereklilikleri

- Yaratıcı Ekiple Gelecek Planlama; uzmanlarımız tarafından gerçekleştrilen eğitimlerden bazılarıdır. 

PiDATA eğitimleri, genellikle müşteri lokasyonunda, yüz yüze verilmektedir. Kurum ve işletmelere özel, mevcut altyapıları veya yeni projelendirilmiş altyapılar ile ilgili veya gelişen teknolojideki yeni yazılım uygulamaları ile ilgili eğitimlerden müşteriler maksimum faydayı elde edebilmektedirler. Kurs içerikleri, malzemeleri, görseller ve basılı dokumanlar tamamı kursa özel hazırlanmakadır. Bu tür kursları başarıyla tamamladıktan sonra, katılımcılara kendi kişiselleştirilmiş eğitim sertifikaları verilir.

 

AR-GE

Özel sektör ve üniversite iş birliktelikleri sağlamak. Yenilikçi ve gerçekçi projeleri ortak çalışmalar ile gerçekleştiriyoruz...

BİLGİ İSTE

PiDATA ekipleri, yazılım geliştirme süreçlerinde ve sunulan hizmetlerde mükemmelliği yakalamak için Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Ar-Ge süreçleri, PiDATA dahilinde , ekipteki uzmanlar,akademisyenler ve müşteriler ile birlikte yürütülen yaşayan süreçler olarak ele alınmaktadır. Bu nedenle çoğu zaman müşteriler ile birlikte geliştirilen AR-GE projelerinde üç temel odak noktası bulunmaktadır; 

- İnsan odaklı , insanlık yararına uygulamalar

- Maliyet düşürücü, etkinliği arttırıcı uygulamalar

-  Inovatif , sürdürülebilir uygulamalar 

Bunların yanı sıra PiDATA ekipleri, yenilikçi yazılım teknolojileri, tasarım teknolojileri ile veri işleme sistemleri üzerinde de Ar-GE hizmeti sunmaktadır. PiDATA'nın AR-GE çalışmaları, müşterilerinin ihtiyaçlarını çözümleme süreçlerinin doğal bir sonucudur, PiDATA, müşteriye özel işbirliği çözümleri geliştirmek için özel ihtiyaçları veya gelişmeleri çözmek için müşteriyle işbirliği içinde AR-GE programları yürütmektedir.

PiDATA ekipleri sahip oldukları tecrübe, deneyim ve finansal güçle  alanındaki en iyi uzmanlar, diğer şirketler, akademik enstitüler, STK'lar ve devlet kurumları ile birlikte ortak projeler gerçekleştirmektedir.